Wpłać Darowiznę Online! I pomóż już teraz! 5, 10, 50zł – każda kwota pomaga! PRZEKAŻ DAROWIZNĘ TERAZ

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA KOLIBRA KRS 0000040016

Praca Moc Kolorów

Moc Kolorów

W Oddziale Onkologii i Hematologii dzieci spędzają długie tygodnie a nawet miesiące. Jest to czas kiedy nie mogą chodzić do szkoły czy przedszkola, nie uczestniczą w zajęciach dodatkowych, nie mogą rozwijać swoich pasji i zainteresowań. Ich rozwój nie może przebiegać tak jak u ich zdrowych rówieśników. Dlatego my przychodzimy do nich w soboty z naszymi wolontariuszami na zajęcia plastyczne. To czas pobudzania wyobraźni i kreatywności, nauka różnych technik plastycznych a także doskonała forma terapii.
Rysujemy, malujemy, robimy ozdobne pudełka na drobiazgi, zwykłym. kamykom przez kolor nadajemy magiczną moc, z pomponików, kolorowych wstążek i papieru powstają niezwykłe obrazy.  Dzieci chętnie sięgają po to co kolorowe, błyszczące, co szarości szpitalnej nada barw. Dla tych, którzy nie mogą wyjść z izolatek przygotowujemy indywidualne zestawy kreatywne. Nasi wolontariusze potrafią pracować indywidualnie przy łóżku dziecka jeżeli nie może ono wyjść z sali.

Oddział Onkologii Dziecięcej to miejsce, gdzie wbrew stereotypom jest życie. Czasami trudne, naznaczone chorobą, ale życie. Choroba i leczenie to trudny, ale tylko jeden z etapów w ich życiu. Te dzieci są takie same jak ich rówieśnicy. Mają swoje radości, plany, marzenia, pasje. Chcemy sprawić, aby nie był to czas jałowy. Chcemy także, aby czas spędzony na oddziale szpitalnym dał im możliwość poznania wielu nowych rzeczy, przezywania pięknych momentów, bo to daje siłę do pokonywania trudów leczenia.

Efekty tych prac prezentujemy na wystawach, które zawsze są dużym zaskoczeniem dla odwiedzających. Onkologia dziecięca kojarzy się ze smutkiem, a to co pokazujemy łamie panujące stereotypy. Chcemy aby te dzieci postrzegano przez to jakie są, co potrafią robić a niewyłącznie przez pryzmat choroby. W tej części naszych działań najbardziej wspiera nas Akademia Sztuk Pięknych i Uniwersytet Pedagogiczny z Krakowa. Studenci tych uczelni od lat są naszymi wolontariuszami.

Szybki Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz dzieci
z chorobą nowotworową KOLIBER

KRS: 0000040016
ul. Fiołkowa 17
31-457 Kraków

Tel. : +48 508 390 810
Email.: biuro@koliber-dzieciom.pl

Nasza witryna używa plików Cookies oraz innych, podobnych w działaniu technologii o czym możesz przeczytać tutaj. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.

(C) Copyright by: KOLIBER - 2017

Wszelkie prawa do materiałów i treści zawartej na nieniejszej stronie są prawnie zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: OWLSTUDIO.pl - 2017

Partner Technologiczny: Agnecja Internetowa OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie - Agencja Internetowa OWLSTUDIO.pl | Kielce | Kraków

OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie, Niepowtarzalna Grafika, Sklepy Internetowe, CMS

https://owlstudio.pl, bok@owlstudio.pl