Wpłać Darowiznę Online! I pomóż już teraz! 5, 10, 50zł – każda kwota pomaga! PRZEKAŻ DAROWIZNĘ TERAZ

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA KOLIBRA KRS 0000040016

BandanaDay – Dzień solidarności z młodymi chorymi na nowotwory i tymi, którzy chorobę pokonali!

Bandana, chustka – często noszona przez Młodych, którzy stracili włosy w trakcie leczenia choroby nowotworowej. Od wielu lat, na całym świecie obchodzony jest Bandana Day – dzień solidarności z Młodymi chorymi na nowotwory i tymi, którzy chorobę pokonali.Symbolem tego dnia jest właśnie bandana.

Każdego roku w Polsce u około 1300 dzieci i młodzieży do 18-tego roku życia diagnozuje się chorobę nowotworową. Jej oddziaływanie wykracza daleko poza samych pacjentów, dotyka rodzinę, przyjaciół , znajomych.

Bandana Day jest obchodzony pod koniec października, ale przez cały rok dzieją się różne akcje i wydarzenia mające na celu propagowanie tego święta. Każdy z nas może coś zrobić, oddać krew, zostać dawcą szpiku, poświęcić swój czas jako wolontariusz, wesprzeć finansowo. W tym roku, po raz pierwszy, obchodziliśmy Bandana Day w Polsce. 25 października 2017r. w Krakowie, na Rynku Głównym – pod Wieżą Ratuszową. To był radosny dzień.

Akcja ta miała na celu pokazanie, że nie tylko wielu młodych choruje, ale większość z nich pokonuje chorobę, wraca do swojego środowiska i ma przed sobą długie życie. Chcieliśmy pokazać, że oddziały onkologiczne to nie śmierć i smutek, ale miejsce gdzie dostają drugie życie a my jesteśmy z nimi.

W tym dniu, w mediach społecznościowych wiele osób wrzucało swoje zdjęcia w bandanach, w geście solidarności, oznaczając je hashtagiem #bandanaday.Oficjalną piosenkę na Bandana Day „Nie bój się żyć” skomponowała Kasia Lisowska.

 

 

 

Kasia Lisowskawokalistka, kompozytorka, trener wokalny, pedagog, wykładowca w Instytucie Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, prowadzi własną szkołę muzyczną Melodia, członek Stowarzyszenia Wokalistów Mix w Gliwicach oraz organizacji International Voice Teachers of Mix (IVTOM). Współpracuje z wieloma artystami, na stałe koncertuje z Andrzejem Piasecznym.

 

 

 

Choreografię przygotował Aleksander KopańskiTancerz, choreograf, aktor. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Leśnictwa na Uniwersytecie Rolniczym. Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową zdobywając mistrzowską klasę sportową. W 2004 roku dołączył do zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Systematycznie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego w całej Polsce. Pracuje z młodzieżą licealną w ramach projektu innowacji tanecznej, której jest kierownikiem. W ramach tej współpracy przygotowuje także spektakle dyplomowe.

Dziękujemy również grupie bębniarzy, którzy swoim występem rozpoczęli Flash Mob, a byli to: Kaśka Zadora ,Kinga Skałka ,Karol Wilkoszewski, Szymon Duda i Ewa Buglewicz

 

 

Fotografie: Monika Drużkowska i Katarzyna Szulc-Kłembukowska

Szybki Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz dzieci
z chorobą nowotworową KOLIBER

KRS: 0000040016
ul. Fiołkowa 17
31-457 Kraków

Tel. : +48 508 390 810
Email.: biuro@koliber-dzieciom.pl

Nasza witryna używa plików Cookies oraz innych, podobnych w działaniu technologii o czym możesz przeczytać tutaj. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.

(C) Copyright by: KOLIBER - 2017

Wszelkie prawa do materiałów i treści zawartej na nieniejszej stronie są prawnie zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: OWLSTUDIO.pl - 2017

Partner Technologiczny: Agnecja Internetowa OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie - Agencja Internetowa OWLSTUDIO.pl | Kielce | Kraków

OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie, Niepowtarzalna Grafika, Sklepy Internetowe, CMS

https://owlstudio.pl, bok@owlstudio.pl