Wpłać Darowiznę Online! I pomóż już teraz! 5, 10, 50zł – każda kwota pomaga! PRZEKAŻ DAROWIZNĘ TERAZ

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA KOLIBRA KRS 0000040016

Moc Kolorów – magiczny świat z izolatki

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac pacjentów Oddziału Onkologii i HematologiiDziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, która odbędzie się 15 marca 2018r. w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie. O godz. 10:00 nastąpi uroczyste otwarcie a o godz: 18:30, w Sali Portretowej Urzędu Miasta rozpocznie się aukcja prac, z której dochód przeznaczony będzie na budowę pierwszego w Polsce Centrum psychoonkologii dziecięcej nazwanego przez nas „Dom Misi” od imienia Michaliny, która zmarła z powodu nowotworu.

Organizatorem wystawy „Moc kolorów czyli magiczny świat z izolatki” i towarzyszącej jej aukcji jest „Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” oraz British International School of Cracow. Uczniowie tej szkoły przeznaczyli na aukcję swoje prace.

Prace przeznaczone na aukcję można zobaczyć w katalogu.

PRZEGLĄDAJ KATALOG

Stowarzyszenie od 6 lat prowadzi zajęcia z dziećmi na Oddziale Onkologii i Hematologii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W soboty, kiedy czas się dłuży, przychodzimy do nich z naszymi wolontariuszami, studentami krakowskich uczelni Rysujemy, malujemy, robimy ozdobne pudełka na drobiazgi, zwykłym. kamykom przez kolor nadajemy
magiczną moc, z pomponików, kolorowych wstążek i papieru powstają niezwykłe obrazy. Dzieci chętnie sięgają po to co kolorowe, błyszczące, co szarości szpitalnej nada barw.

Oddział Onkologii Dziecięcej to miejsce, gdzie wbrew stereotypom jest życie. Czasami
trudne, naznaczone chorobą, ale życie. Choroba i leczenie to trudny, ale tylko jeden z etapów w ich życiu. Te dzieci są takie same jak ich rówieśnicy. Mają swoje radości, plany, marzenia, pasje.  Chcemy sprawić, aby czas choroby nie był jałowy. Staramy się, aby czas spędzony na oddziale szpitalnym dał im możliwość poznania wielu nowych rzeczy, przeżywania pięknych momentów, bo to daje siłę do pokonywania trudów leczenia.

Magiczny świat z izolatki” to zajęcia plastyczne, których efekty staramy się pokazywać na wystawach zewnętrznych. Chcemy pokazać jak barwny jest och świat, jak wiele radości jest w tych dzieciach. To też możliwość wyłowienia talentów i rozwijania pasji.

Centrum psychoonkologii na budowę którego zbierane będą środki to miejsce, w którym dzieci chore na choroby nowotworowe i ich rodziny znajdą wszelką pomoc i wsparcie. Leczenie trwa długie miesiące, w tym czasie szpital staje się drugim domem dla tych dzieci i ich rodziców. Chcemy im pomóc godnie przeżyć ten czas. Wiemy, że problemy nie kończą się po zakończeniu leczenia. Fizyczne i psychiczne skutki choroby i leczenia czasami trwają latami. Będzie można uzyskać pomoc psychologa, psychiatry.  Będzie to miejsce zarówno na terapie indywidualną jak i grupową, na  pomoc pracownika socjalnego i  prawnika. Będzie można spędzić czas z dzieckiem na krótkiej przepustce z oddziału, zrobić pranie, czy
przygotować dziecku ulubioną zupę,  spędzać święta, urodziny i inne uroczystości. To miejsce, w którym będzie można odpocząć, wypić kawę a w ciepłym okresie po prostu posiedzieć w ogrodzie. W Domu Misi znajdzie się miejsce dla wolontariuszy, którzy chętnie włączają się w nasze działania.

 

Partnerem wystawy i aukcji jest Miasto Kraków, firma nazwa.pl oraz portal Magiczny Kraków.

Szybki Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz dzieci
z chorobą nowotworową KOLIBER

KRS: 0000040016
ul. Fiołkowa 17
31-457 Kraków

Tel. : +48 508 390 810
Email.: biuro@koliber-dzieciom.pl

Nasza witryna używa plików Cookies oraz innych, podobnych w działaniu technologii o czym możesz przeczytać tutaj. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.

(C) Copyright by: KOLIBER - 2017

Wszelkie prawa do materiałów i treści zawartej na nieniejszej stronie są prawnie zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: OWLSTUDIO.pl - 2017

Partner Technologiczny: Agnecja Internetowa OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie - Agencja Internetowa OWLSTUDIO.pl | Kielce | Kraków

OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie, Niepowtarzalna Grafika, Sklepy Internetowe, CMS

https://owlstudio.pl, bok@owlstudio.pl