Wpłać Darowiznę Online! I pomóż już teraz! 5, 10, 50zł – każda kwota pomaga! PRZEKAŻ DAROWIZNĘ TERAZ

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA KOLIBRA KRS 0000040016

Jak monitorować stan swojego zdrowia po zakończonym leczeniu – informator

Przekazujemy w Wasze ręce przewodnik, który pomoże Wam – rodzicom, ale też młodym wyleczonym, zadbać o zdrowie po zakończonym w dzieciństwie leczeniu onkologicznym. Zawiera informacje o mozliwych późnych powikłaniach, zaleceniach dotyczących monitorowania stanu zdrowia itp.  Klikając poniżej możesz pobrać „Program wieloletnich obserwacji” 

Program wieloletnich obserwacji po zakończeniu leczenia

W Polsce  u osób do 18 r.ż. rozpoznaje się każdego roku około 1200 nowych zachorowań na nowotwory. Obecnie dzięki nowoczesnym metodom diagnozowania i zastosowaniu sukcesywnie doskonalonym skojarzonym sposobom leczenia (chemioterapia standardowa i wysokodawkowana, radioterapia, zabiegi chirurgiczne, immunoterapia, przeszczepienie macierzystych komórek krwiotwórczych oraz terapia wspomagająca), około 80% dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi uzyskuje wyleczenie. Wraz ze zwiększająca się liczbą wyleczeń i dłuższym czasem obserwacji wzrasta liczba doniesień na temat różnorodnych powikłań związanych zarówno z przebytą chorobą nowotworową, jak i zastosowanym leczeniem. Dziecko wyleczone z nowotworu ma przed sobą 60‑70 lat życia i przez długi czas jest narażone na ujawnienie się różnorodnych późnych powikłań, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość życia osób wyleczonych w dzieciństwie z chorób nowotworowych. Dlatego dzieci i młodzież po zakończeniu terapii przeciwnowotworowej wymagają długotrwałej systematycznej opieki medycznej, kontynuowanej później w dorosłości. Czas trwania obserwacji i rodzaj wykonywanych badań powinien zależeć od sposobu leczenia różnych nowotworów. Po 5‑letnim okresie obserwacji liczbę wykonywanych analiz można ograniczyć, z wyjątkiem badań dotyczących oceny jakości życia i obserwacji w kierunku wtórnych nowotworów u wszystkich pacjentów. Przed zakończeniem dojrzewania należy systematycznie kontrolować badania endokrynologiczne. Pacjenci, którzy manifestują jakiekolwiek powikłania, powinni być prowadzeni według indywidualnego harmonogramu.

Szybki Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz dzieci
z chorobą nowotworową KOLIBER

KRS: 0000040016
ul. Fiołkowa 17
31-457 Kraków

Tel. : +48 508 390 810
Email.: biuro@koliber-dzieciom.pl

Nasza witryna używa plików Cookies oraz innych, podobnych w działaniu technologii o czym możesz przeczytać tutaj. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę.

(C) Copyright by: KOLIBER - 2017

Wszelkie prawa do materiałów i treści zawartej na nieniejszej stronie są prawnie zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: OWLSTUDIO.pl - 2017

Partner Technologiczny: Agnecja Internetowa OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie - Agencja Internetowa OWLSTUDIO.pl | Kielce | Kraków

OWLSTUDIO.pl

Nowoczesne Strony Internetowe, Skuteczne Pozycjonowanie, Niepowtarzalna Grafika, Sklepy Internetowe, CMS

https://owlstudio.pl, bok@owlstudio.pl